Čo je to DTG?

V spoločnosti 4mysport ponúkame rad komerčných riešení tlače odevov. Pozrieme na výrobu DTG (Direct to Garment) a jej výhody a nevýhody.

Odevy a doplnky s potlačou na mieru sú obľúbenou voľbou pre obchodníkov a maloobchodné značky, ktorí chcú oznámiť správu alebo identitu.

S výberom odevov a výrobných metód diktovaných materiálom, množstvom, počtom farieb, obratom a rozpočtom to môže byť ohromujúce.

Medzi tradičné spôsoby výroby odevov patrí sublimácia, sieťotlač, výšivky a rezaná fólia, ktoré majú všetky svoje výhody a nevýhody.

Sieťotlač

Toto je možno najbežnejšia technika. Je to jednoduché, všestranné a pomerne odolné. Ponúka tiež škálovateľnosť, takže za nízku jednotkovú cenu môžete tlačiť veľké objemy tričiek a mikín s kapucňou. Miešanie farieb je však veľmi obmedzené, čo znamená, že nemôžete získať veľa zložitých návrhov a celková kvalita obrázkov nie je v porovnaní s inými metódami taká efektívna. čo je sieťotlač?

Rezaná fólia

Napriek tomu, že ide o techniku ​​tlače, nejde o žiadnu skutočnú tlač. Stroj vyrezáva vysokokvalitný vinyl do tvaru požadovaného dizajnu a pomocou tepla sa potom aplikuje na košeľu. Vzhľadom na svoju zložitú povahu nie je ideálny pre hromadnú tlač a objemné vzory nefungujú veľmi dobre. Transfery a vinyl sa často oddeľujú od odevov v sušičke alebo po viacerých praniach.

Výšivky

Výšivka tiež nevyžaduje žiadnu tlač. Namiesto toho je vzor do látky prišitý strojom alebo ručne. Toto je jedna z najpopulárnejších metód na dlhodobé označovanie odevov vďaka tomu, ako profesionálne vyzerá. Je smutné, že použitie nití môže niekedy znížiť kvalitu dizajnu loga a je veľmi ťažké robiť malé a zložité vzory.

Sublimácia farbiva

Stále populárnejšie a primárne sa používa v športových odevoch na mieru, ako sú cyklistické lycry a tričká s potlačou. sublimácia farbiva zahrieva atrament na paru, ktorá prestupuje látkou.

DTG

Teraz, keď sme videli alternatívy a ich klady a zápory, poďme sa pozrieť na tlač priamo na odev a ako je porovnaná so všetkými štyrmi z týchto možností.

Priamo na odev je relatívne nová technológia, ktorá sa objavila v 90. rokoch. Komerčne dostupný bol v roku 2005, ale len nedávno sa stal alternatívou tradičných výrobných postupov. Stále ho však ponúka iba niekoľko tlačiarní na tričká.

Ako už z názvu vyplýva, značka priame na odev používa atrament na tlač priamo na látku alebo predmet podľa vášho výberu. Prechádza priamo do vlákien látky, čo znamená, že pri dotyku necítite dizajn ani atrament.

Výhody DTG

DTG ponúka oproti iným tradičným metódam tlače veľké množstvo výhod.

 • Široká škála farebných možností
 • Môže byť použitý pre detailné a široké vzory
 • Mimoriadne rýchly proces
 • K dispozícii pre hromadnú výrobu aj pre krátke výrobné série
 • Nízke náklady na nastavenie uľahčujú prístup
 • Funguje aj na farebných odevoch
 • Presná reprodukcia a vysoko kvalitné výsledky
 • Na báze vody, vďaka čomu je ekologický
 • Môže používať digitálny softvér na vytváranie návrhov
 • Nevýhody priameho odevu
 • Obmedzené na bavlnené odevy
 • Obmedzené na biele odevy
 • Nie je nákladovo efektívne pre hromadnú výrobu
 • Môže byť trochu pomalší ako iné metódy
 • Obmedzené umiestnenie dizajnu
 • Nevýhody vysvetlené

Bavlnené odevy sú jedny z najobľúbenejších kvôli ich rôznorodému použitiu. To znamená, že môžete okrem košieľ použiť aj priamo na odevy ako napríklad tašky. Bavlna je tiež hypoalergénna, čo znamená, že nespôsobuje alergické reakcie. Je tiež odolný voči poveternostným vplyvom, pohodlný a mimoriadne odolný. Vďaka tomu je obmedzenie bavlneného odevu také, ktoré nie je také škodlivé, ako sa zdá.

Aj keď to nie je nákladovo najefektívnejšie pre hromadnú výrobu, priama tlač na odevy je fantastická pre krátke výrobné série. To je nevyhnutné pre testovacie chody produktu alebo keď potrebujete iba tričká alebo tašky na obchodné účely, ako sú uniformy alebo darčeky pre vašich klientov a zákazníkov.

Aj keď je to pomalé, vynahradzuje to to, že je neuveriteľne detailné a trvácne. Okrem toho, pretože nie je zameraný na hromadnú výrobu, rýchlosť zvyčajne nie je faktorom.

Obmedzené umiestnenie v dizajne je možno jedinou nevýhodou, ktorá môže byť faktorom prerobenia alebo zlomenia. Pokiaľ sa však chystáte pre jedinečný dizajn, kde je obrázok vytlačený na rukávoch alebo na celej košeli, zvyčajne vám to nebude prekážať.

Prečo by ste mali používať DTG?

Prečo by ste mali používať DTG?
DTG sa špecializuje na vysoko podrobné potlače bavlny na krátke výrobné série. Ak prevádzkujete módnu značku alebo chcete poskytnúť oblečenie na mieru pre udalosť alebo podnik, potom je vysoko efektívna alternatíva priameho odevu, ktorá vám poskytne veľa možností. Pretože môžete používať digitálne obrázky, znamená to, že môžete ľahko vytvoriť dizajn pomocou softvéru, nahrať ho na web dodávateľa a ľahko vytlačiť košele alebo tašky s týmto presným dizajnom. Kvalitou nedochádza takmer k žiadnym stratám a vďaka presnej reprodukcii získate vždy vysoko kvalitný dizajn.

Veľké množstvo farebných možností znamená, že nemusíte robiť kompromisy ako pri iných metódach tlače a nízke náklady na nastavenie ho robia dokonalým na jednorazové výrobné série alebo na zriedkavé použitie. Je ekologický a tiež pomáha zabezpečiť, aby bola vaša spoločnosť ekologická, čo môže byť obrovským faktorom pri reklame na konkrétny dav.

Aj keď na tlač odevov existujú určité obmedzenia, pri ich správnom množstve a množstve je to efektívna voľba pre vysoko kvalitné reklamné odevy.

Ak sa chcete dozvedieť viac o tlači DTG a službách ponúkaných spoločnosťou 4mysport, kontaktujte nás alebo si pozrite našu ponuku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto stránka používa súbory cookie, aby vám ponúkla lepší zážitok z prehliadania. Prehliadaním tejto webovej stránky vyjadrujete súhlas s naším používaním súborov cookie.